birgün

15° HAFİF YAĞMUR

Perinçek: Türk yargısı altın devrini yaşıyor

SİYASET 07.11.2017 15:03
Perinçek: Türk yargısı altın devrini yaşıyor
Abone Ol google-news

Denizli'de partilileriyle buluşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yeni bir dünya düzeni kurulduğunu, Türkiye'nin bu yeni düzende, Irak, İran, Suriye, Rusya ve komşu batı Asya ülkeleri ile yerini aldığını söyledi. Türk yargısının 'Altın devrinde' olduğunu söyleyen Perinçek, 'ABD'nin planının bozulduğunu ve Türkiye'de kurduğu gizli örgütün büyük ölçüde temizlendiğini' söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne ait Beyaz Kafe'de düzenlenen 'Asya'ya yönelen Türkiye'de milli hükümet seçeneği' konulu toplantıya eşi Şule Perinçek ile katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i partililer karşıladı.

Kahvaltı programının ardından partililere seslenen Perinçek, şunları söyledi:

'TÜRK YARGISI ALTIN DEVRİNİ YAŞIYOR'

"Bu yapının devlet içinden temizlenmesinin Türkiye'nin geleceği açısından şart olduğunu söyledik ve yıllarca mücadele ettik. FETÖ'nün zindanlarında yattık. Silivri yargılamalarında hakimlere şunu söylüyorduk; biz o hücrelerden çıkacağız ey yargıçlar. Sizi oraya gireceksiniz sizi oraya sokacağız ve soktuk onları oraya. Bu da çok tarihi bir gelişmedir. Onun için 'Türk yargısı altın devrindedir' diyoruz. Türk yargısı bugün ne yapıyor, 51 bin FETÖ bağlantılıyı içeriye atmış. 20 bin de PKK'lı bağlantılı içeri atıldı Yargımızın cesaretini güçlendirmek onların Cumhuriyetin görevini yapması için milletin onların arkasında olduğunu onlara duyurmak amacıyla altın devrine girmiştir yargı diyoruz"

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol