birgün

10° PARÇALI BULUTLU

PİAR Araştırma anketi: MHP baraj altında, Cumhur ve Millet İttifakı arasındaki fark eridi

PİAR Araştırma'nın son anket sonuçlarına göre, kararsız seçmen dağıtılmadan önce MHP'nin barajın altında kaldı, AKP ile CHP arasında ise 4 puan fark var. Kararsızların dağılımı ile birlikte Cumhur İttifakı’nın oy oranı 39.3, Millet İttifakı’nın oy oranı ise yüzde 39’a ulaştı.

SİYASET 14.11.2021 15:57
PİAR Araştırma anketi: MHP baraj altında, Cumhur ve Millet İttifakı arasındaki fark eridi
Abone Ol google-news

PİAR Araştırma, 26 ilde, 2520 katılımcı ile yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Araştırmaya göre seçmenler "Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" sorusuna cevap verdi.

Araştırmanın sonuçlarında, kararsızlar dağıtılmadan önce AKP’nin oy oranı yüzde 23.6 olarak belirlenirken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yüzde 20.5, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yüzde 6.7, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yüzde 8.9, İYİ Parti yüzde 9.6, DEVA Partisi yüzde 4.6 ve Saadet Partisi ise yüzde 1 oy oranına ulaştı. AKP ve CHP arasındaki fark yüzde 3.1 olarak belirlenirken, kararsızlar ve oy kullanmayanların oranı 22.9 olarak ölçüldü.

piar-arastirma-anketi-cumhur-ittifaki-ile-millet-ittifaki-arasindaki-fark-eridi-943992-1.

İTTİFAKLAR KAFA KAFAYA

Kararsızlar dağıtıldığında ise AKP’nin oy oranı yüzde 30.6, CHP yüzde 26.6, MHP yüzde 8.7, HDP yüzde 11.5, İYİ Parti yüzde 12.4, DEVA Partisi yüzde 6.0 ve Saadet Partisi ise yüzde 1.3 oy oranına ulaştı.

Sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın (AKP-MHP) oy oranı 39.3 oldu. Millet İttifakı’nın (CHP ve İYİ Parti) toplam oy oranı ise yüzde 39’a ulaştı.

piar-arastirma-anketi-cumhur-ittifaki-ile-millet-ittifaki-arasindaki-fark-eridi-943993-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol