birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Pilot 'mesaim bitti' deyip uçmayı reddetti

Riyad-İslamabad seferini yapan bir uçak, olumsuz hava koşulları nedeniyle acil iniş yaptı. Hava koşullarının düzelmesinin ardından bu kez uçağın pilotu mesaisi bittiği gerekçesiyle uçmayı reddetti.

DÜNYA 20.01.2022 12:09
Pilot 'mesaim bitti' deyip uçmayı reddetti
Abone Ol google-news

Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait bir uçağı, pazar günü Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden İslamabad'a uçuşu sırasında kötü hava koşulları nedeniyle acil iniş yaptı.

Uçak indiği Suudi Arabistan'ın Dammam Havalimanı'nda bir süre hava koşullarının düzelmesini bekledi.

Ancak hava koşullarının düzelmesinden sonra uçağın kaptan pilotu, mesaisinin bittiği gerekçesiyle uçuşu tamamlamak istemedi.

Pilota sinirlenen yolcular ise durumu protesto etmek amacıyla uçaktan inmeyi reddetti.

Olayın büyümesi üzerine havaalanındaki yetkililer, durumu kontrol altına almak için havalimanı güvenliğini çağırdı. Mağdur olan yolcular otele yerleştirildi.

PIA sözcüsü olayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Uçuş güvenliği için pilotların uçuştan önce uygun şekilde dinlenmeleri gerekiyor, bu nedenle bu konuda düzenlemeler yapıldı" denildi.

Yetkililer, yolcuların aynı gün saat 23:00'e kadar İslamabad'a ineceklerine dair de güvence verdiklerini de belirtti.

Kaynak: Independent

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol