birgün

15° AÇIK

Plaj şortu ve havlusu ile yürüyen adam, ceza yazan polisten 'makas' aldı

Antalya’da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde maskesiz gezen yurttaşa 4 bin TL ceza makbuzu düzenlendi. “Daha önce de ceza yazıldı. Maskeden değil Allah’tan kork. Ne yazıyorsun kardeş? Az yaz. Zaten ödemeyeceğim. Ceza yazılmasından çok mutlu oldum” diyen adam, polisin yanağından 'makas almak' istedi.

GÜNCEL 04.05.2021 00:42
Plaj şortu ve havlusu ile yürüyen adam, ceza yazan polisten 'makas' aldı
Abone Ol google-news

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Akdeniz Bulvarı üzerinde sokağa çıkma kısıtlaması ve maske denetimi yapan polis ekipleri, bulvarda havlusu ve plaj şortu ile yürüyen Umut A.’dan muafiyet belgesini göstermesini istedi. Ekipler sokağa çıkma belgesi olmayan ve aynı zamanda maske takmayan genç adamı polis otosunun yanına götürerek ceza makbuzu düzenlemek istedi.

Bu sırada sık sık polis ekipleri ile sohbet eden yurttaşın sözleri herkesi şaşırttı. Yazılan ceza karşısında rahatlığını bozmayan yurttaş, İHA'nın haberine göre “Bana ceza yazan polis olsun. Polis bizim canımız kardeşimiz. Ben polise artist dedim. Ne olacak aktör de olabilir arkadaş. Polis arkadaşımız oruçlu olabilir ben de tutmuyorum. Onun bana benim ona saygı göstermemiz lazım. Ben oruç tutana saygı gösteriyorum. Onlar da bana saygı göstersin. Ben Allah’tan başka kimseden korkmuyorum. Daha önce de ceza yazıldı. Ödemiyorum da. Ödeyecek para yok. Maskeden değil Allah’tan kork” dedi.

Umut A. ceza yazan polise ise “Onu da Allah affetsin. Ne yazıyorsun kardeş? Az yaz. Zaten ödemeyeceğim. Ceza yazılmasından çok mutlu oldum. Amelleriniz sizi kurtaracak mı sanıyorsunuz?” diyerek elini öpmek istedi. Genç adam bununla da kalmayarak makbuzu düzenleyen polisin yanağından makas almak istedi.

Umut A.'ya, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150 TL, maske takmamaktan ise 900 TL ceza makbuzu düzenledi. Umut A., ceza yazılmasının ardından olay yerinden gülerek ayrılıp bulvarda yürümeye devam etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol