birgün

20° AÇIK

Polis, Demirtaş'ın evini 'yanlışlıkla' bastı

ARŞİV 12.05.2015 13:14
Polis, Demirtaş'ın evini 'yanlışlıkla' bastı
Abone Ol google-news
Diyarbakır'da narkotik timlerinin aradıkları uyuşturucu kaçakçısının adresini karıştırınca, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın evine baskın yaptığı ortaya çıktı. Soruşturma açılan polis memurlarından biri açığa alındı.
 
Sözcü Gazetesi'nden Kamil Elibol'un haberine göre,Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Bürosu ekipleri, esrar ticareti yapan bir şebekeyi takibe aldı.9 Mayıs 2015 gecesi narkotik timleri aradıkları uyuşturucu kaçakçısının adresini karıştırıp HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır Diclekent'teki evine baskın yaptı.Yanlışlık anlaşılınca ekipler kapıdan geri döndü. Olayla ilgili soruşturma açıldı ve 155 Haber Merkezinde görevli bir polis memuru açığa alındı.Demirtaş'ın ise bu operasyon sırasında evde olmadığı belirtildi. 
 
 
 
 
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun