birgün

16° AÇIK

Polise hakaret eden AKP'li Yılmaz'a AKP'lilerden tepki

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polis memurlarına hakaretler savurmasına iki AKP'li isim de tepki gösterdi. Bu isimler, AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar ve Grup Başkanvekili Bülent Turan.

GÜNCEL 23.08.2021 11:08
Polise hakaret eden AKP'li Yılmaz'a AKP'lilerden tepki
Abone Ol google-news

AKP'nin 3 dönem milletvekilliğini yapan ve MKYK üyesi Şamil Tayyar, görevini yapan polislere “Ekibine tükürürüm, şerefsiz, pislik” gibi hakaretler savuran AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'a tepki gösterdi.

Yaşanan olaya ilişkin, “Ortada iyi niyet yok. Plaka kaydı olmasına rağmen vekilin yarım saat bekletilmesi, videoya alınması ve servisi açık kanıtı” değerlendirmesi yapan Tayyar, AKP'li vekili de eleştirerek şöyle devam etti: “Ancak vekilin ‘çemkirme, tükürüğün içeri geliyor, şerefsiz' gibi hakaretini masum kılmaz. Bu tavır, erdemli bir AK Partiliye yakışmaz, özür dilemelidir. “

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Şamil Tayyar’ın sosyal medyadan yaptığı bu açıklamasına yeniden paylaşım (RT) yaparak destek verdi. Turan ayrıca "Polis aracınıza dur derse "durun", kimlik isterse gösterin,...
Bu kadar basit. #polisiminyanındayım" yazılı bir paylaşımı da sayfasına taşıdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun