Polisler tarafından darp edildiğini söyleyen oduncu adliyeye baltayla geldi

28.02.2019 14:56 GÜNCEL
Bakırköy Adalet Sarayı’na baltayla gelen bir kişi, gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, S.G. (28), “Adaletimle geldim” diye bağırarak adliyeye baltayla geldi. Baltayı gören güvenlik görevlileri, S.G’nin durumunu adliye polisine bildirdi. Adliye polisi, S.G’yi, “6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun’a muhalefet” suçundan gözaltına alarak baltaya el koydu. Gözaltına alınan S.G, polis aracına götürülürken gazetecilerin […]

Bakırköy Adalet Sarayı’na baltayla gelen bir kişi, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, S.G. (28), “Adaletimle geldim” diye bağırarak adliyeye baltayla geldi. Baltayı gören güvenlik görevlileri, S.G’nin durumunu adliye polisine bildirdi. Adliye polisi, S.G’yi, “6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun’a muhalefet” suçundan gözaltına alarak baltaya el koydu.

Gözaltına alınan S.G, polis aracına götürülürken gazetecilerin “Neden baltayla geldiniz?” sorusu üzerine, “Benim emeğim bu, oduncuyum. Polisler tarafından darbedildiğim için adliyeye baltamla geldim. Top, tüfekle gelmekten bin kat iyidir. Sabahtan akşama kadar balta sallıyorum. 3 polis tarafından darbedildiğim için buraya geldim. Hem darbediliyorum hem de sonucuna ben katlanıyorum. 7 ay ceza gelmiş.” dedi.

Öte yandan S.G’nin “polise mukavemet” suçundan 7 ay ceza aldığı, bunun üzerine adliyeye geldiği öğrenildi.