birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.09.2021 17:38

Polisten kaçan sürücünün çarptığı İrem Özdemir hayatını kaybetti

Bursa'da, polisten kaçan şüphelilerin çarptığı 24 yaşındaki İrem Özdemir, hayatını kaybetti. Şüphelilerden Ünal Bilici'nin 25, İsmail Kuşaslan’ın ise 6 ayrı suçtan sabıkası olduğu kaydedildi.

Polisten kaçan sürücünün çarptığı İrem Özdemir hayatını kaybetti

Bursa'da, sürücüsünün polisten kaçtığı otomobil, kovalamaca sırasında akaryakıt istasyonu önünde önce 24 yaşındaki İrem Özdemir’e ardından da korkuluğa çarptı. Korkuluk ile otomobil arasında sıkışan İrem Özdemir yaşamını yitirirken, yaralanan sürücü İsmail Kuşaslan hastaneye kaldırıldı, yanındaki arkadaşı da gözaltına alındı. Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde dün (2 Eylül) saat 19.00 sıralarında plakası sahte olduğu belirlenen otomobile, polis ekipleri ‘dur’ ihtarında bulundu. Ancak sürücü yoluna devam etti, polis ekipleri ile sürücüler arasında kovalamaca başladı. Kovalamaca sırasında İzmir Yolu Caddesi'nde sürücüsünün kontrolünü yitirdiği otomobil, akaryakıt istasyonunun girişinde bekleyen İrem Özdemir'e, ardından da demir korkuluklara çarptı. Korkuluk ile otomobil arasında sıkışan İrem Özdemir ile sürücüsü İsmail Kuşaslan yaralandı. Kaza anı ise istasyonun güvenlik kamerasına yansıdı. Akaryakıt istasyonu çalışanları tarafından bulunduğu yerden çıkarılan İrem Özdemir ile Kuşaslan, çağırılan ambulansla Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

ARAÇTAN SİLAH VE UYUŞTURUCU ÇIKTI

Olayın ardından çevredekilerin tepki gösterdiği otomobildeki Ünal Bilici polis tarafından gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada ise 2 farklı sahte plaka, ruhsatsız tabanca, pompalı tüfek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren İrem Özdemir, bugün doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

polisten-kacan-surucunun-carptigi-irem-ozdemir-hayatini-kaybetti-917617-1.

ŞÜPHELİLERDEN BİRİNİN 25, DİĞERİNİN 6 SUÇ KAYDI VAR

Bu arada, 25 ayrı suçtan kaydı olan Ünal Bilici, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Tedavisi süren 6 ayrı suçtan kaydı olan İsmail Kuşaslan’ın ise taburcu olduktan sonra gözaltına alınacağı bildirildi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol