birgün

26° AZ BULUTLU

DÜNYA 05.12.2019 12:48

Polonya'da patlamanın meydana geldiği bina çöktü: 6 ölü

Polonya'da gaz patlaması sonucu çöken binada 1'i çocuk 6 kişi yaşamını yitirdi. 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Polonya'da patlamanın meydana geldiği bina çöktü: 6 ölü

Polonya'nın Silezya bölgesinde 3 katlı bir binada patlama meydana geldi. Patlama sonucu çöken bina enkazında 6 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. 2 kişi için arama kurtarma çalışmaları ise halen sürüyor.

Polandin haber sitesinin haberine göre, Szczyrk kasabasındaki kayak merkezinde 3 katlı bir binada dün meydana gelen patlama sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetti. Yetkililerin yaptığı açıklamada, patlamanın yerel saat ile 19.00'da meydana geldiği ve patlama sırasında binada 8 kişinin olabileceğinden şüphelenildiği belirtildi. Arama kurtarma çalışmalarına 100'den fazla kişinin katıldığı ve itfaiye personelinin yorgunluk durumlarına göre sırayla çalışmalara katıldığı da bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız