birgün

8° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.02.2020 12:23

POST'un yeni sergisi 'POST Mortem', HOOD Base'de açılıyor

POST'un yeni sergisi 'POST Mortem', HOOD Base'de açılıyor

HOOD Base 22 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında, bağımsız sanat kolektifi POST'un "POST Mortem" başlıklı sergisine ev sahipliği yapacak.

Temelleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde atılan POST, farklı disiplinlerde illüstrasyonlar üreten Berkay Güney, Bilge Yıldız Abur, Hürkan Burak Alcan, Deniz Zor, Ece Haskan, Gençay Berk Kaya, Ömer Faruk Alagöz ve Stescoe Phantom'dan oluşuyor.

"POST Mortem"de eserler, ölümden sonraki yaşam olasılıklarını ele alıyor ve sergi mekanının da dahil edildiği bir kurguyla izleyici karşısına çıkıyor.

POST, İCAF 2019'daki "Animalistic" ve FAZ.1 kapsamındaki pop-up sergilerinden sonra, insanlık tarihinin en eski sorularından birine kendi yorumunu sunuyor.

"POST Mortem" 8 Mart'a kadar her gün, 12.00 - 20.00 saatleri arasında HOOD Base'de görülebilir.

post-un-yeni-sergisi-post-mortem-hood-base-de-aciliyor-691589-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız