birgün

24° KAPALI

SPOR 28.05.2020 17:36

Premier Lig 17 Haziran'da başlıyor

İngiltere'de koronavirüs nedeniyle ara verilen sezon 17 Haziran'da yeniden başlayacak. 20 Premier Lig kulübü belirlenen tarih üzerinde anlaşma sağladı

Premier Lig 17 Haziran'da başlıyor

İngiltere Premier Ligi'nin 17 Haziran'da başlamasına karar verildi.

Önceden kalan 2 erteleme maçı Aston Villa - Sheffield United ve Manchester City - Arsenal maçlarıyla başlayacak İngiltere Premier League'ne aynı haftasonundaki maçlarla devam edilecek.

The Telegraph'ın aktardığı habere göre 20 kulüp, ligin tekrar başlaması konusunda karar aldı ve 17 Haziran tarihini başlangıç olarak belirledi.

Son hazırlıklar ve protokolleri belirleyen Premier Lig kulüpleri, olağanüstü bir durum olmazsa ligi bu tarihte başlatmak ve sona erdirmek konusunda anlaşma sağladı.

TEMASLI ANTRENMANLARA İZİN ÇIKMIŞTI

İngiltere Premier Lig kulüpleri, temaslı antrenmanlara başlama kararı almıştı.

Premier Lig'in internet sitesinde yer alan açıklamada, gruplar halinde çalışan oyuncuların temaslı antrenmanlara başlama önerisinin, kulüpler tarafından oy birliğiyle kabul edildiği duyurulmuştu.

Antrenmanlara dönüş protokolünde ikinci adımın atıldığı belirtilirken ligi yeniden başlatabilmek adına çalışmaların sürdüğü ifade edilmişti.

İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle liglere 13 Mart'ta ara verilmişti.

Ülkede futbol sezonunun devam edip etmeyeceği konusunda karar verilmesi beklenirken, oyuncular bireysel ve küçük gruplar halinde antrenmanlara başlamıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız