birgün

17° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 17.02.2021 17:36

Prens Philip hastaneye kaldırıldı

Prens Philip hastaneye kaldırıldı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi ve Edinburgh Dükü Prens Philip, doktorunun tavsiyesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

Buckingham Sarayı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Edinburgh Dükü, kendisini iyi hissetmediği için, doktorunun tavsiyesi üzerine tedbir amacıyla salı akşamı Londra'daki King Edward VII Hastanesine yatırıldı” ifadelerine yer verildi.

Philip'nin hastaneye yatma nedeninin, koronavirüs olmadığı öğrenildi.

10 Haziran’da 100 yaşına basacak olan Philip Mountbatten, o sırada prenses olan Elizabeth Alexandra Mary ile 1947 yılında evlendi.

Yunanistan Korfu doğumlu olan ve kendisine doğduğunda Yunanistan ile Danimarka Prensi unvanı verilen Mountbatten, Yunanistan’daki devrim sonrasında ailesiyle birlikte ülkeden sürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol