birgün

23° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 18.09.2019 12:34

Prens Selman'dan 'Saudi Aramco' açıklaması: Saldırılar uluslararası kararlılığa yönelik

Prens Selman'dan 'Saudi Aramco' açıklaması: Saldırılar uluslararası kararlılığa yönelik

Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'nun tesislerine yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'dan ilk açıklama geldi.

Cumartesi günü gerçekleşen saldırının ardından ilk kez Al Arabiya'ya konuşan Veliaht Prens, "Saldırılar sabotajlara karşı uluslararası kararlılığa yönelik bir testtir" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud da "Saldırılar nereden gelirse gelsin Suudi Arabistan topraklarını koruyacaktır" açıklaması yapmıştı.

Uluslararası toplumdan, saldırıların durdurulması için "sert adımlar" atması çağrısı yapan Kral Selman, bu saldırılar ile sadece ülkesinin değil, tüm dünya ekonomisinin hedef alındığını söylemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız