birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.02.2021 12:57

Prof. Dr. Ayşe Buğra: Memlekete yazık oluyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor” sözleriyle hedef aldığı Prof. Dr. Ayşe Buğra, "Provokasyon çok ağır bir ifade" dedi. Buğra, "Memlekete yazık oluyor. Benim beklentim huzur ve adalet" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ayşe Buğra: Memlekete yazık oluyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef aldığı Prof. Dr. Ayşe Buğra, "Memleketin huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Ayşe Buğra, Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanması sonrası başlayan eylemlerle ilgili olarak FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında, “Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor” sözlerine yanıt veren Buğra, "Provokasyon çok ağır bir ifade. Söz konusu olan insanları tanımamayı, o öğrencileri tanımamayı gösteriyor. Boğaziçi öğrencisi çok akıllı, çalışkan, gayret etmiş, ne yaptığını bilerek oraya gelmiş ve üniversitesini çok önemseyen bir öğrenci" dedi.

Eylemlere ilişkin konuşan Buğra, "O üniversitenin öyle kalmasını ve dışarıdan müdahale olmasını istemiyor. Dertlerini ne güzel anlatıyorlar. Her şeyden önce öğrencilere saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Memleketin huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Buğra, şunları söyledi: "Devamlı kavga ederek, kurumlara saldırarak, kurumlar yıpratılarak devam edemeyiz diye düşünüyorum. Memlekete yazık oluyor. Benim beklentim huzur ve adalet."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol