birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.04.2020 12:05

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi. Öz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dali eski Öğretim Üyesi idi

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dali eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs sebebiyle 87 yaşında hayatını kaybetti.

Haberi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen sosyal medya hesabında duyurdu.

Gönen paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Kendisini en son Prof. Dr. Nükhet Tüzüner (@tuzunern)’in emeklilik töreninde gördüğüm ve sohbet etme fırsatı bulduğum değerli hocamız Prof. Dr. Feriha Öz’ü de maalesef koronavirüs nedeniyle kaybettik.Cerrahpaşa’yı Cerrahpaşa yapmış hocalardan biriydi... Mekanı cennet olsun.”

FERİHA ÖZ KİMDİR?

Prof. Dr. Feriha Öz, Orta ve lise öğrenimini Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamlayarak 1951 yılında Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine kayıt oldu ve 1957 yılında doktor oldu. Fakülteden mezuniyetini müteakip Yozgat’ın Aktağ madeni kazasında sağlık merkezi doktoru olarak çalıştı, İstanbul Üniversitesi Patolojik Anatomi Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1962 yılında Uzman olan Dr. Feriha Öz 1963-1972 yılları arasında Cerrahpaşa-Cerrahi kliniğinde patolog olarak görev yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol