birgün

15° KAPALI

GÜNCEL 02.04.2020 12:05

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi. Öz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dali eski Öğretim Üyesi idi

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dali eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüs sebebiyle 87 yaşında hayatını kaybetti.

Haberi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen sosyal medya hesabında duyurdu.

Gönen paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Kendisini en son Prof. Dr. Nükhet Tüzüner (@tuzunern)’in emeklilik töreninde gördüğüm ve sohbet etme fırsatı bulduğum değerli hocamız Prof. Dr. Feriha Öz’ü de maalesef koronavirüs nedeniyle kaybettik.Cerrahpaşa’yı Cerrahpaşa yapmış hocalardan biriydi... Mekanı cennet olsun.”

FERİHA ÖZ KİMDİR?

Prof. Dr. Feriha Öz, Orta ve lise öğrenimini Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamlayarak 1951 yılında Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine kayıt oldu ve 1957 yılında doktor oldu. Fakülteden mezuniyetini müteakip Yozgat’ın Aktağ madeni kazasında sağlık merkezi doktoru olarak çalıştı, İstanbul Üniversitesi Patolojik Anatomi Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1962 yılında Uzman olan Dr. Feriha Öz 1963-1972 yılları arasında Cerrahpaşa-Cerrahi kliniğinde patolog olarak görev yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız