birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 08.12.2020 22:28

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan canlı yayında fenalaştı, hastaneye kaldırıldı

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi programına konuk olan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, canlı yayında aniden rahatsızlandı.  Ceyhan’ın hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan canlı yayında fenalaştı, hastaneye kaldırıldı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, CNN Türk canlı yayınında rahatsızlandı.

Ceyhan'ın rahatsızlanmasının ardından programa ara verildi. Aranın ardından Akıl Çemberi programının sunucusu Başak Şengül, Ankara stüdyosunda bulunan Ceyhan'a sağlık ekiplerinin müdahale ettiğini söyledi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Ankara'da bulunan programın konuğu Hulki Cevizoğlu ise, Ceyhan’ın rahatsızlanmasına yönelik şunları söyledi:

"Baş dönmesi olmuş, şu anda ambulans ile hastaneye gidiyor. Gün boyunca toplantılara katıldığını, yorgun olduğunu söyledi hocamız. Gereken tıbbi yardım yapılıyor şu anda."

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova da Ceyhan'ın durumuna ilişkin, "Şu anda ben de konuştum, gayet iyi, çok hızlı hareket edildi, ambulans geldi, Sağlık Bakanlığı da devrede. Hacettepe Hastanesi'ne götürülüyor. Sağlık durumu şu an gayet iyi, gayet de sakindi. Haftaların getirdiği bir yorgunluk olsa gerek dedi" dedi.

BAKAN KOCA: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Ceyhan'ın sağlık durumuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, "Canlı yayında rahatsızlanan Prof. Dr. Mehmet CEYHAN Hocamızla görüştüm. Genel durumu iyi. Yakından takip ediyoruz. Hocamıza geçmiş olsun" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol