birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.06.2020 01:03

Prof. Dr. Naci Görür: Televizyonlar bizi kullanıyor, artık deprem sonrası ayaküstü konuşmama kararı aldım

Bilim Akademisi Üyesi, deprem uzmanı Prof. Dr. Görür, depremin ardından Twitter hesabından sitem dolu bir mesaj paylaştı

Prof. Dr. Naci Görür: Televizyonlar bizi kullanıyor, artık deprem sonrası ayaküstü konuşmama kararı aldım

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Manisa’da meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından televizyonlara çıkmama kararı aldığını duyurdu. Deprem olduğunda telefonunun kilitlendiğini söyleyen Görür, “Onlara ‘Deprem daha birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim’ dediğimde, ‘Olsun hocam siz bir şeyler söylersiniz’ diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır. Bizi bir araç gibi kullanıyorlar” dedi.

AFAD'ın verilerine göre; Manisa'da 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bilim Akademisi Üyesi, deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, depremin ardından Twitter hesabından sitem dolu bir mesaj paylaştı.

Depremin hemen ardından kendisinin medya mensupları tarafından arandığını belirten Görür, şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili takipçilerim. Şimdi size bir kararımı açıklamak istiyorum. Bu kararım medya ile ilgili. Hoşgörülerine sığınarak bir rahatsızlığımı iletmek istiyorum. Bir yerde deprem olur olmaz, telefonum kilitleniyor ve televizyonlar benden görüş almak istiyorlar. Onlara ‘Deprem daha birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim’ dediğimde, ‘Olsun hocam siz bir şeyler söylersiniz’ diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır. 1-2 saat sonra konuşalım deyince de gündemden düşer deyip kabul etmiyorlar.

Üzülerek görüyorum ki televizyonlar bizi bir araç gibi kullanıyor. Bunu üzerine ben de artık hemen deprem sonrası ayaküstü konuşmamaya karar aldım. Umarım medyadaki arkadaşlarım beni anlayışla karşılarlar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol