birgün

17° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 14.05.2021 10:10

Prof. Dr. Osman Gündüz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Gündüz, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Prof. Gündüz, geçen yıl salgına yenik düşen Prof. Dr. Hamdi Güleç’in yerine Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı'na getirilmişti.

Prof. Dr. Osman Gündüz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bayburt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde bölüm başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Osman Gündüz, yaklaşık bir ay önce Covid-19'a yakalandı.

Erzurum'daki hastanede tedavi altına alınan Prof. Dr. Gündüz, uzun süren bir yoğun bakım sürecinin ardından hayata gözlerini yumdu.

Osman Gündüz, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Bayburtlu Halkbilimci Prof. Dr. Hamdi Güleç'in aynı hastalıktan 2020 yılı aralık ayında hayatını kaybetmesinin ardından, bölüm başkanlığı görevine getirilmişti.

Gündüz'ün cenazesi memleketi Erzurum'da aile kabristanında defnedilerek son yolculuğuna uğurlanacak.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol