birgün

12° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 27.09.2017 15:02

Prof. Dr. Selçuk Şirin: Eğitim, deneme tahtası oldu

Prof. Dr. Selçuk Şirin: Eğitim, deneme tahtası oldu

New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Şirin, 10 üniversitenin araştırma üniversitesi olarak ilan edilmesini değerlendirdi. Şirin, “Bunun girdisi eleştirel düşünce özgür düşünce ortamıdır” dedi.

‘EĞİTİM, DENEME TAHTASI’

CNNTürk’e konuşan Şirin, Türkiye’de çözüm ararken sorunların artırıldığını ifade etti. Üniversitelerin ihtisaslaşmasının önemine değinen Şirin, binaları kurarak araştırmaların artırılamayacağına, eğitimin deneme tahtası olduğuna dikkat çekti.

TEOG’un kaldırılmasını da değerlendiren Şirin, Dünyadaki her ülkede belli okulların kontenjanının sınırlı olduğunu belirtti. Bu nedenle her yerde sınav olduğunu kaydeden Prof. Dr. Şirin “Türkiye’de okullar arasındaki fark sınırlı olsaydı, o zaman en yakındaki okul en iyi okul diyebilirdik” dedi.

AKP Genel Başkanı-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, 10 üniversitenin araştırma üniversitesi olacağını açıklamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol