birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 14.09.2020 20:16

Prof. Dr. Tufan Tükek: Salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Çapa’da 530 testin 81’ i pozitif. Salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz" dedi.

Prof. Dr. Tufan Tükek: Salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çapa Tıp Fakültesi'nde 530 testin 81'inin pozitif olduğunu kaydeden Tükek, "Salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz" dedi.

Tükek, şu ifadeleri kullandı:

"Çapa’da 530 testin 81’ i pozitif. Pozitiflik oranı %15 i geçti. Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz. Ağırlıklı gençler ve maalesef zatürre oranı yüksek. Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum. Yoksa herkes üzülecek."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız