birgün

11° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

GÜNCEL 27.01.2020 11:51

'Provokatif deprem paylaşımı' iddiasıyla 50 kişi hakkında soruşturma

Elazığ’daki depreme yönelik provokatif paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen 50 kişi hakkında soruşturma başlatıldı

'Provokatif deprem paylaşımı' iddiasıyla 50 kişi hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ’daki depreme yönelik provokatif paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen 50 şüpheli hakkında TCK’nin 213. ve 301. maddeleri kapsamında soruşturma başlattığını açıkladı.

Elazığ’daki depremden sonra sosyal medyada provokatif paylaşımlarda bulunulduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Emniyet birimlerince sosyal medya platformları üzerinde yapılan çalışmalarda 50 şüphelinin provokatif paylaşımlarda bulunduğu iddia edildi.

Başsavcılığın, şüpheliler hakkındaki soruşturmasını TCK’nin 213. maddesinde belirtilen "halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak" ve TCK’nin 301. maddesinde belirtilen "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama" suçlarından yürüttüğü belirtildi.

İNCELEME SÜRÜYOR

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli bulunmadığı ve şüphelilerin hesap ve paylaşımlarının incelenmesinin devam ettiği öğrenildi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 39 yurttaş yaşamını yitirmiş, bin 607 yurttaş ise yaralanmıştı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol