birgün

16° AÇIK

PTT’de kargo yetiştirme baskısı

ÇALIŞMA YAŞAMI 27.01.2022 06:51
PTT’de kargo yetiştirme baskısı
Abone Ol google-news

EMEK SERVİSİ

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten kargo dağıtımlarının aksadığını ve dağıtımlarda yaşanan gecikmelerden sorumlu çalışanların iş akdinin feshedilebileceğini bildirdi. Gülten’in PTT Başmüdürlüklerine gönderdiği yazıda, kargo teslimat oranlarının artırılması ve gecikmelerin telafi edilmesi istendi.

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten tarafından bildirim alan PTT Başmüdürlükleri ise PTT müdürlüklerine gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verdi: “Genel Müdürümüz Hakan Gülten’den bizzat gönderilen 21.01.2022 tarihli e-mail gereğince; başta PTT Müdürlüklerimiz olmak üzere İdari Hizmet Sözleşmeli (İHS) ve firma personellerinin cihet ve cihet depolarında bekletilen ve dağıtılmayan tüm gönderilerin 25.01.2022 tarihine kadar ivedilikle dağıtılmasını, cihet depolarını dağıtmayan personellerin isimleri Genel Müdürlüğümüze bildirilecek olup ilgili personel hakkında mevzuatımız gereğince iş feshi dahil olmak üzere gereği sağlanacaktır.” Ayrıca müdürlüklerin dağıtımların hızlandırılması konusunda alacakları önlemlerin 25.01.2022 tarihine kadar bildirmesi istendi. PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’in ıslak imzasıyla PTT Mardin Başmüdürü Abdulkadir Karaboğa’ya gönderilen yazıda ise net teslim oranın yüzde 80 olduğu bunun 28 Şubat’a kadar en az yüzde 90’a çıkarılması istendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol