birgün

10° PARÇALI BULUTLU

'Puanı yeten öğrencinin kaydı yapılmadı' iddiası: "Bu ayıba son verin"

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Van’dan İzmir’in Kemalpaşa ilçesine gelerek eğitim hayatına devam etmek isteyen 11. sınıf öğrencisi Rojin Koç'un kaydının neden yapılmadığını sordu. Yücel, “Lami cimi yok! Bu ayıba son verin, Rojin ve ailesinden özür dileyin” dedi.

EĞİTİM 20.09.2022 17:08
'Puanı yeten öğrencinin kaydı yapılmadı' iddiası: "Bu ayıba son verin"
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Van’dan İzmir’in Kemalpaşa ilçesine gelen 11.sınıf öğrencisi Rojin Koç'u puanı yetmesine rağmen hiçbir okulun kabul etmediğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından Koç ile fotoğraf paylaşan Yücel, Milli Eğiitm Bakanı Mahmut Özer ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentur'a "Van’dan İzmir Kemalpaşa’ya gelerek eğitim hayatına devam etmek isteyen 11.sınıf öğrencisi Rojin Koç’un, okul puanı yettiği halde, kasıtlı olarak, Kemalpaşa’da hiçbir okula kaydının yapılmadığı doğru mudur” diye sordu.

TAKİPÇİSİYİZ

Yücel şunları dile getirdi: “Bu doğruysa, Van’dan İzmir’e gelerek, okumak için çırpınan bir kız çocuğunun eğitim hayatının engellenmesinin gerekçesi nedir? Hani eğitim hakkı anayasal bir haktı ve fırsat eşitliğine inanıyordunuz? Lami cimi yok! Bu ayıba son verin, Rojin ve ailesinden özür dileyin. Takipçisiyiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun