birgün

33° AÇIK

Putin Batı’ya seslendi: Ukrayna'ya füze verilirse yeni hedefleri vururuz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı ülkelerinin Kiev'e silah yardımına devam etmesi durumunda Ukrayna'da daha fazla yeri hedef alacaklarını açıkladı.

DÜNYA 06.06.2022 10:45
Putin Batı’ya seslendi: Ukrayna'ya füze verilirse yeni hedefleri vururuz
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'ya uzun menzilli füze tedarik edilmesi durumunda Moskova'nın yeni hedefleri vuracağı konusunda uyardı. ABD'nin Ukrayna'ya gelişmiş füze göndereceğini duyurmasından sonra konuşan Putin, 'mevcut silah teslimatlarıyla amacın çatışmaları uzatmak' olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı ise bu sabah Kiev'e yapılan füze saldırısında doğu Avrupa ülkelerinin Ukrayna'ya sağladığı T-72 tanklarının vurulduğunu duyurdu. Kiev saldırıyı doğrulasa da 'altyapının hedef alındığını' açıklamıştı.

Euronews’te yer alan habere göre, Rus devlet kanalı Rossiya-1'e konuşan Devlet Başkanı Putin, "Eğer Ukrayna'ya uzun menzilli füze tedarik edilirse uygun sonuçları değerlendireceğiz ve daha önce hedef almadığımız yerleri vurmak için silahlarımızı kullanacağız" dedi.

Tamamı bu akşam yayınlanacak konuşmada nerelerin hedef alınacağına ilişkin detay yer almadı.

ABD Başkanı Joe Biden'ın, Ukrayna’ya Rusya ile savaşında kullanılmak üzere gelişmiş füze sistemleri göndermeye karar verdiğini açıklamıştı. Biden, Rusya'yı menzile sokacak füzeleri Kiev'e vermeyeceklerini de kaydetmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol