birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Putin'den Batı'ya yaptırım çıkışı: Kendilerine de zarar veriyorlar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptırımlar nedeniyle Batılı ülkelerde enflasyonun hızla arttığına işaret ederek, "Rusya da sorunlar yaşıyor ancak mevcut durum aynı zamanda yeni fırsat pencereleri açıyor" dedi. Putin, ayrıca Batılı ülkelerin yaptırımlar nedeniyle kendilerine de zarar verdiğini belirtti.

DÜNYA 13.04.2022 14:40
Putin'den Batı'ya yaptırım çıkışı: Kendilerine de zarar veriyorlar
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet yetkilileriyle yaptığı toplantıda, ülke ekonomisindeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Putin, toplantıda Avrupa ülkelerinin yaptırımlarına ilişkin açıklama yaptı.

Batılı ülkelerin yaptırımlar nedeniyle kendilerine de zarar verdiğini belirten Putin, "Bazı Batılı ülkelerin Rus enerji kaynakları da dahil olmak iş birliği yapmayı reddetmesi, milyonlarca Avrupalıyı vurdu, enerji krizini tetikledi ve ABD'yi de etkiliyor. Fiyatlar her yerde yükseliyor, enflasyon fırlıyor, bu ülkeler için bu durumun eşi veya benzeri yok" ifadelerini kullandı.

Putin, Rusya'nın da yaptırımlar nedeniyle olumsuz yönde etkilendiğine işaret ederek, "Rusya da sorunlar yaşıyor ancak mevcut durum aynı zamanda yeni fırsat pencereleri açıyor" dedi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol