birgün

-3° AÇIK

DÜNYA 29.10.2020 16:46

Putin'den Dağlık Karabağ açıklaması: Görüşmelerde Türkiye de yer almalı

Putin, "Dağlık Karabağ için yapılacak görüşmelerde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı" ifadelerini kullandı.

Putin'den Dağlık Karabağ açıklaması: Görüşmelerde Türkiye de yer almalı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ hakkında yürütülecek görüşmelerle ilgili açıklama yaptı. Putin, "Dağlık Karabağ için yapılacak görüşmelerde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı" ifadelerini kullandı.

VTB Capital bankasının düzenlediği 'Rusya Çağırıyor' yatırım forumunda konuşan Putin, 27 Eylül'de yeniden alevlenen ve üç ayrı ateşkes ilanına rağmen devam eden çatışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bölgede uzun vadeli çözümün sadece Ermenistan ile Azerbaycan'ın çıkar dengesinin gözetilmesi halinde sağlanabileceğini kaydeden Rus lider, "İlk etapta askeri faaliyetler sonlandırılmalı, can kayıplarına son verilmeli, müzakere masasına oturulmalı ve Türkiye de dahil AGİT Minsk Grubu'ndaki birçok ülkenin katılımıyla eş başkanlar Rusya, Fransa ve ABD tarafından hazırlanan teklifler temelinde görüş birliği ve çıkar dengesi sağlanmalı. Bunu yapabiliriz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız