birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.01.2021 15:30

Putin’den koronavirüs aşısı yaptıranlar için sertifika talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hükümete Covid-19 aşısı yaptıran kişilere sertifika verilmesi konusunun değerlendirilmesi talimatı verdiği bildirildi.

Putin’den koronavirüs aşısı yaptıranlar için sertifika talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümete koronavirüs aşısı yaptıran kişilere sertifika verilmesi konusunu değerlendirmesi yönünde talimatta bulundu.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin hükümetten Rus aşılarının vurulduğu kişilere sertifika verilmesiyle ilgili konuların değerlendirilmesini istedi. Sputnik'in aktardığına göre, Putin’in talimatında, vatandaşların ülkeye giriş-çıkışları ve başka ülkelere girişleri için bu belgelerin uluslararası anlamda tanınması konusunun incelenmesi de yer aldı.

RAPOR OCAK AYI İÇİNDE SUNULACAK

Rus liderin Başbakan Mihail Mişustin’i sorumlu olarak atadığı konuyla ilgili raporun 20 Ocak’a kadar sunulması gerekiyor.

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, ülke genelinde yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşı yaptıranların 1 Ocak'tan itibaren devlet hizmetleri sitesi üzerinden sertifika alabileceklerini belirtmişti.

Muraşko ayrıca 800 binden fazla kişiye aşı vurulduğunu ifade etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol