birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Putin'in İbrahim Kalın'ın selamlaşmasına tepkisi gündem oldu

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi kapsamında görüşmeleri öncesinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın selamlaşmasına verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu.

DÜNYA 18.09.2022 20:21
Putin'in İbrahim Kalın'ın selamlaşmasına tepkisi gündem oldu
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Özbekistan'ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi'nde, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi öncesinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Rusya heyetindekilerle selamlaşmasına verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan İLE görüşmesi için bekleyen Putin, o sırada heyetle selamlaşan Kalın'ın karşısındakini öpmesine şaşırdı. Görüntülerde Putin'in, Kalın'ın taklidini yaptığı görüldü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ndeki temasları kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelmiş, görüşme 40 dakika sürmüştü.

Görüşmede Türkiye'nin Rus doğalgazı için ödemelerin yüzde 25'ini Ruble ile yapmasında anlaşma sağlanmış Putin, Rus şirketlerinin ürünleri Türkiye üzerinden ihraç edebilecekleri yönünde sinyaller aldığını kaydetmişti. Akkuyu Nükleer’de ise Rusya'nın Türkiye'den IC İçtaş şirketiyle mühendislik, satın alma ve inşaat anlaşmasını 26 Temmuz'da iptal etmesinin ardından uzlaşmaya varılmış, Putin iki şirket arasındaki söz konusu anlaşmayı onaylamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun