birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 22.04.2021 22:22

'Putin'in talimatıyla koronavirüs yaydığını' iddia ettiği komşusunu öldürdü

İngiltere'de akıl sağlığının yerinde olmadığı belirtilen bir kişi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için çalıştığına ve Putin'e koronavirüsü İngiltere'de yaymak için yardım ettiğine inandığı komşusunu önce öldüresiye darp etti, sonra silahıyla ateş ederek öldürdü.

'Putin'in talimatıyla koronavirüs yaydığını' iddia ettiği komşusunu öldürdü

İngiltere'nin Hampshire bölgesindeki Andover ilçesi yakınlarındaki bir köyde yaşayan 34 yaşındaki Alex Sartain'in 42 yaşındaki komşusu James Nash'i 'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla' bölgede koronavirüs yaydığı iddiasıyla vurarak öldürdüğü öğrenildi.

​Hampshire bölgesindeki Andover ilçesi yakınlarındaki bir köyde 5 Ağustos 2020'de gerçekleşen olayın detayları ortaya çıktı. Adli tıp ve emniyet yetkililerinin kayıtlarına göre, 32 yaşındaki Alex Sartain, "Putin'le ve koronavirüsün yayılmasıyla ilişkili olduğunu" düşündüğü komşusu 42 yaşındaki James Nash'i vurarak öldürdü. Babasının 2008'den bu yana akli sağlığından şüphe ettiğini belirttiği Sartain'in, Nash'in eşi Sarah'ın da NASA'nın 'Pandora Projesi' isimli gizli bir programı üzerinde çalıştığı da resmi kayıtlarda belirtildi.

Sputnik'in aktardığı habere göre Sartain'in cinayet gününde Nash'i öldüresiye dövdüğü ve ateş ederek yaşamına son verdiği kaydedildi.

Cinayet sonrasında olay yerinden kaçan ve polis tarafından kovalanan zanlının aşırı hızda kullandığı motosiklerinin kaza yapması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Konuya ilişkin savcı Jason Pegg'in açıklamasında "Alex Sartain, zihninde James Nash'ın Başkan Putin ve NASA için çalıştığına ve James Nash'ın bir şekilde konu kontrol ettiğine inanıyordu" ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol