birgün

14° AÇIK

Putin: Kiev’e gönderilen NATO silahlarını inceleyip kendi silahlarımızı geliştirmeliyiz

Rus savunma sanayi temsilcileriyle toplantı yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Kiev'deki mevcut rejimi desteklemek için neredeyse tüm NATO cephaneliği stokları gönderiliyor. Bu, bize karşı kullanılan ve orada olan cephanelikleri incelememiz gerektiği, yeteneklerimizi niteliksel olarak artırmamız ve kazanılan deneyime dayanarak ekipmanımızı, gerektiğinde silahlarımızı geliştirmemiz gerektiği anlamına gelir" dedi.

DÜNYA 20.09.2022 19:32
Putin: Kiev’e gönderilen NATO silahlarını inceleyip kendi silahlarımızı geliştirmeliyiz
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Rus devlet teknoloji ve silah şirketi genel müdürü Sergey Çemezov'un da yer aldığı Rus savunma sanayisinin önemli isimleriyle toplantı gerçekleştirdi.

İHA’nın aktardığına göre Rus savunma sanayisinin gelişiminden bahseden Putin, “Bugün, ülkemizin karşı karşıya olduğu durum, zorluklar ve tehditler göz önüne alındığında savunma sanayi işletmeleri yoğun bir çalışma içerisindedir. Çalışanlar gerçek savaş operasyonlarının deneyimine dayanarak olağan dışı sorunları derhal çözüyor, ürün yapılanmasını yeniden sağlıyor ve ürünleri geliştiriyor. Temsilcilerimiz tam anlamıyla ön cephede bulunuyor. Bu sadece iş dünyasına karşı sorumlu bir tutum değil, bir dereceye kadar kahramanlıktır. Bu, çatışmalar sırasında kullanılan askeri teçhizatın geliştirilmesine büyük katkı sağlıyor" diye konuştu.

"TEÇHİZATLARIMIZ BATILI SİLAH MODELLERİNE DİRENİYOR"

Sözlerinin devamında sektör temsilcilerine tavsiyelerde de bulunan Putin, şunları kaydetti:

“Operasyon sırasında kullanılan Rus silahlarının yüksek verimliliğini belirtmeden geçemeyeceğim. Bu her şeyden önce, havacılık, yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzeler, roketler, zırhlı silahlar ve diğerleri için de geçerli. Silahlar, askeri kayıpları en aza indirirken askeri altyapıyı, komuta merkezlerini, düşman ekipmanını yok etmenize, milliyetçi oluşumların mevzilerini vurmanıza katkı sağlıyorlar. Ayrıca teçhizatlarımızın Batılı silah modellerine etkin bir şekilde direndiği gerçeğini de vurgulamak isterim. Kiev'deki mevcut rejimi desteklemek için neredeyse tüm NATO cephaneliği stokları gönderiliyor. Bu, bize karşı kullanılan ve orada olan cephanelikleri incelememiz gerektiği, yeteneklerimizi niteliksel olarak artırmamız ve kazanılan deneyime dayanarak ekipmanımızı, gerektiğinde silahlarımızı geliştirmemiz gerektiği anlamına gelir. Bu süreç normaldir ve elbette kullanılmalıdır. Bu mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde yapılmalıdır.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol