birgün

17° PARÇALI BULUTLU

Putin: Rusya rap müziği kontrol altına almalı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın rap müziği yasaklamak yerine kontrol altına alıp öncülüğünü yapması gerektiğini söyledi.

DÜNYA 17.12.2018 13:59
Putin: Rusya rap müziği kontrol altına almalı
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz cumartesi günü St Petersburg kentinde hükümetin yasaklama girişimlerinde bulunduğu rap müzik hakkında açıklamalar yaptı.

'Bir şeyi durdurmak imkansızsa ona öncülük etmeli ve yön vermeliyiz' diyen Putin, rap şarkıcılarını ve müziği yasaklamanın kötü etkileri olabileceğini söyledi.

Rap müziğin seks, uyuşturucu ve isyan temalı olduğunu belirten Putin, 'rap'in bir ulusun yozlaşmasını başlatabilecek etken olabileceğini ima etti ve uyuşturucu propagandasının küfürlü sözlerden daha kötü olduğunu vurguladı.

Rap şarkıcısı Husky'nin tutuklanması ve birçok yerel yönetim ve işletmenin rap müziği yasaklaması Rus gençleri tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Ünlü rapçi Husky, müziğinde Rusya siyasetini ve yönetimini eleştirmesiyle tanınıyor.

Husky’nin 12 gün hapis cezası alması Rusya’da tepkilere neden olmuştu.

30 Kasım'da ise bir diğer rapçi Gone.Fludd, kendi ifadesiyle 'düşünülebilecek her polis teşkilatından' gelen baskılar nedeniyle iki konserini iptal ettiğini duyurmuştu. Hip hop sanatçısı Allj de, Yakutsk kentinde vereceği konseri gelen tehditler nedeniyle iptal ettiğini açıklamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol