birgün

28° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 11.08.2019 20:56

Quentin Tarantino: Çekeceğim son film korku türünde olabilir

Quentin Tarantino: Çekeceğim son film korku türünde olabilir

10. filmini çektikten sonra emekli olmayı düşüneceğini açıklayan efsane yönetmen Quentin Tarantino, çekeceği son filminin korku türünde olabileceğini söyledi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Once Upon a Time in Hollywood filminin tanıtım turu kapsamında uluslararası bir basın yayınına konuşan Tarantino, "Eğer korkunç bir korku filmi hikayesi bulursam bunu 10. filmim olarak çekerim. Korku filmlerini seviyorum. Bir korku filmi çekmeyi çok isterim" ifadelerini kullandı.

Oscar ödüllü yönetmen daha önce Rezervuar Köpekleri'yle neo-noir'den Kill Bill'le dövüş sanatlarına ve Zincirsiz'le western revizyonuna uzanan çeşitli türde filmler çekti.

Efsanevi yönetmen geçmiş röportajlarında yalnızca 10 film yönetmek istediğini söylemiş ve ardından yönetmenlikten emekli olarak kitap ve tiyatro oyunu yazmaya odaklanmak istediğini belirtmişti.

Once Upon a Time in Hollywood filmiyle ilgili temmuzda GQ Avustralya'ya konuşan Tarantino, "Eğer iyi karşılanırsa belki de 10. filmi yapmam. Belki de şimdi dururum! Belki ilerlerken dururum. Göreceğiz" demişti.

Ayrıca Tarantino'nun yazacağı yeni bir Star Trek filminin, yönetmeyi seçtiği son film olabileceğine dair de güçlü söylentiler var.

Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio'nun başrollerinde yer aldığı Once Upon a Time in Hollywood filminin, Netflix'te yayımlanan Mindhunter dizisinin ikinci sezonuyla ilginç bir ortak noktası bulunuyor. İki yapımda da Charles Manson karakterini aynı aktör, Damon Herriman canlandırıyor.

Once Upon a Time in Hollywood, Türkiye'de 23 Ağustos'ta vizyona girecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız