birgün

17° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 10.08.2021 16:45

R. Kelly’nin seks ticareti suçlamasıyla yargılandığı dava 18 Ağustos’ta başlayacak

Grammy ödüllü şarkıcı R. Kelly'nin cinsel istismar ve seks ticareti suçlamalarıyla yargılandığı dava, 18 Ağustos’ta başlayacak.

R. Kelly’nin seks ticareti suçlamasıyla yargılandığı dava 18 Ağustos’ta başlayacak

Dünyaca ünlü ve Grammy ödüllü R&B şarkıcısı R. Kelly (Robert Kelly), 2 yıl önce 20 yıl süren seks ticaretiyle suçlandı. Kadınlara ve çocuklara cinsel istismarda bulunduğu, konuşmamaları için rüşvetler verdiği de bu suçlamalar arasında.

Temmuz 2019’dan beri tutuklu olan Kelly’nin mahkemesinin 18 Ağustos’ta başlamasına karar verildi. Mahkeme için jüri seçimleri ise önümüzdeki pazartesi günü yapılacak. Mahkemenin birkaç hafta süreceği ön görülüyor.

İddianameye göre Kelly, kadınları ile çocukları konserlerden ve mekanlardan seçip toplayan, yetiştiren yöneticilerden ve korumalardan oluşan bir ‘tarikatı’ yönetiyor.

Daha önce ise kendisi 27 yaşındayken 15 yaşında olan Jane Doe ile evlenmişti. Mahkeme sonucunda Kelly’nin 70 yıl hapse mahkûm edileceği söyleniyor.

Hapishanede bulunan 54 yaşındaki Kelly ise hakkındaki suçlamaları reddediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol