birgün

18° AÇIK

DÜNYA 28.09.2021 09:57

R. Kelly seks ticaretinden suçlu bulundu

Ünlü şarkıcı R. Kelly'nin haraç alma ve seks ticareti suçlarını işlediği sabitleşti. Şarkıcı 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

R. Kelly seks ticaretinden suçlu bulundu

Grammy ödüllü şarkıcı R. Kelly, bugün Brooklyn’de görülen “seks ticareti“ davasında suçlu bulundu.

Yedi erkek ve beş kadından oluşan jüri, 54 yaşındaki Kelly'yi, hakkındaki, bir kez haraç alma ve sekiz kez eyaletler arası seks ticaretini yasaklayan Mann Yasasını ihlal etme olmak üzere dokuz ithamın hepsinden suçlu buldu.

Yüz maskesi takan Kelly ise Brooklyn'deki Federal Mahkemede karar okunurken tepki vermedi.

Avukat Vekili Jacquelyn Kasulis, "Mağdurların sesi duyuldu ve sonunda adalet yerini buldu" diye konuşurken, Ulusal Güvenlik Soruşturmaları Ajanı Peter Fitzhugh ise kararın, Kelly'nin birçok savunmasız kız, erkek ve genç kadın üzerinde yıllarca süren terör saltanatına son verdiğini söyledi.

Kelly’nin avukatı Deveraux Cannick, karardan hayal kırıklığına uğradığını söylemekle yetindi.

Gerçek ismi Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Yargılama, 4 Mayıs'ta yapılacak. (AJANS BİZİM)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol