birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.12.2020 10:19

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan'a 1 yıl 8 ay hapis cezası

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan hakkında Nurettin Canikli'nin açtığı davada Vatan'a para ve 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan'a 1 yıl 8 ay hapis cezası

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Nurettin Canikli tarafından açılan dava sonucunda para cezasına ve 1 yıl 8 ay hapse mahkum edilen Vatan'a verilen cezanın hükmü ise geri bırakıldı.

Şaban Vatan, kızı Rabia Naz Vatan'ın şüpheli şekilde hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle hakim karşısına çıktı. Dönemin Milli Savunma Bakanı olan Nurettin Canikli tarafından açılan davada Şaban Vatan hakkında "Kamu görevlisine hakaret" ve "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak" suçlamaları yöneltildi.

ŞABAN VATAN'DAN TEPKİ: AVUKAT BEDELİNİ DE BEN ÖDEYECEKMİŞİM

Mahkeme, Şaban Vatan'ın 8 bin 840 lira para cezasına ve 1 yıl 8 ay hapse çarptırılmasına karar verdi ve hükmü geri bıraktı.

Karara tepki gösteren Şaban Vatan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Buyurun sonuç. Avukat bedelini de ben ödeyecekmişim. Çocuk öldürülmüş kimin umrunda" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol