‘Rabia Naz kesinlikle düşerek ölmedi’

12.12.2019 01:54 GÜNCEL

HÜSEYİN ŞİMŞEK

Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması için kurulan Meclis komisyonunda Vatan’ın yaşamını yitirmesine yönelik sunumlar yapıldı. Hacettepe Üniversitesi adına yapılan sunumda, Rabia Naz’ın ölümü için “Binanın önünden düştüğü kesinse, asla yüksekten düşme sonucu kaynaklanan bir ölüm değil” denildi.

Meclis’te milletvekillerine Rabia Naz’ın ölümüne ilişkin bir sunum yapan Hacettepe Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Tümer, yaşanan olayın fizikçiler tarafından da incelenmesi gerektiğini söyledi. Rabia Naz’ın ölümünün yüksekten düşme sonucu gerçekleşemeyeceğini ifade eden Tümer, olayın ya trafik kazası ya da yüksekten atlama sonucu gerçekleştiğini bildirdi.

rabia-naz-kesinlikle-duserek-olmedi-660508-1.

Tümer, “Durduğu yerden aşağı düşmüş olamaz. 58 kilogram ağırlığında ve 11 yaşında bir insan buradan düşerek bu hale gelmiş olamaz” diye konuştu. Adli tıp kurumu yetkililerinin ve fizik alanında uzmanlaşmış kişilerin olay yerinde inceleme yapması gerektiğini de belirtti. Tümer, ölüm olayının trafik kazası sonucu gerçekleşmiş olabileceğini ifade etti. Komisyonun çalışmaları hakkında BirGün’e değerlendirmelerde bulunan CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Tanıkları dinlemeye devam ediyoruz. Dosyada eksik nokta çok. Dosyanın detayları önceki gün iletildi. Gerçeklerin ortaya çıkarılması için elimizden yapacağız” dedi.