Rakipleri için 'Mezar kazmaya başlasınlar' diyen Bucak'a MHP'den destek

20.11.2018 15:47 GÜNCEL

MHP, Fatih Mehmet Bucak'ın sözlerini "Siverek’e gelemez, çalışamaz” diyenlere yönelik sarf ettiğini savundu. Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Fatih Mehmet Bucak, MHP Siverek Belediye Başkan aday adayı olduğunu, "Biz seçime değil ölmeye geliyoruz" sözleriyle açıklamıştı. Bucak, ayrıca “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar" da demişti.

Siverek MHP adayı Bucak: Kendilerine mezar kazmaya başlasınlar Siverek MHP adayı Bucak: Kendilerine mezar kazmaya başlasınlar

Bucak'a partisinden destek geldi. MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, Bucak'ın “Ölmeye geliyorum” sözünü “Siverek’e gelemez, çalışamaz” diyenlere yönelik sarf ettiğini savundu. Fettahlı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle: “Adayımız Siverek’te yüzyıllarca hizmet etmiş, gerek manevi gerek siyasi fedakârlıkta bulunmuş vatan, devlet, millet aşkıyla kavrulmuş bir ailenin mensubudur. Adayımız dünkü açıklamasında Siverek’e gelemez, çalışamaz diyenlere cevaben gerekirse ‘Ölmeye Geliyorum’ açıklamasında bulunmuştur. MHP olarak Siverek’te amacımız hep hizmet ve milletimiz sorunlarını çözüme kavuşması bilincinde olmuşuzdur. Bize ve adayımıza yapılan çirkin ve kirli saldırılar demokrasi ve hukuk çerçevesinde elbette cevabını alacaktır. Biz Siverek ‘in tüm kesimlerini bütün değerlerini birer güzellik olarak görmüş bölge, aşiret, kişi ayrımı yapmaksızın memleketimize hizmet etme konusunda sevdalanmışız. Yükselişimizden rahatsız olanlar elbette olacaktır. MHP olarak Siverek için elimizi de gövdemizi de taşın altına koymaya siverek’e yerel belediyecilikle hizmet etmeye hazır ve talibiz. Mehmet Fatih Bucak adayımızdır ve Allah’ın izniyle Siverek belediyesini kazanıp memleketimizi hak ettiği yere taşıyacağız.”