birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.08.2019 11:23

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’den kovuldu

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV’den kovuldu

Boşnaklara yönelik sözleriyle tepki toplayan ve 21 ay sonra Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol programıyla ekranlara dönen Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’den kovuldu. Beyaz TV’nin sahiplerinden Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, “Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır” dedi.

Beyaz TV’deki spor programında hakaret ettiği için Boşnakların tepkisini çeken Rasim Ozan Kütahyalı, “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanıyordu.

Tepkilere rağmen Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü.

Protesto eylemi yapacaklarını açıklayan Boşnaklar ve Ahlak Gönüllüler Platformu, dün gece, Twitter hesabından eylemin iptal edildiğini ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV ile ilişkisinin kesildiğini duyurdu.

Osman Gökçek duyurdu

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, MHP Millletvekili Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptığını belirterek, “Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız