Rasim Ozan Kütahyalı'nın televizyona dönmesine MHP'li vekilden tepki

21.08.2019 23:04 GÜNCEL
MHP'li vekil, Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekranlara dönmesine tepki gösterdi

Canlı yayında Boşnaklarla ilgili sölylediği sözlerle tepki toplayan Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'de yayımlanan Derin Futbol programıyla ekranlara dönmüştü.

Kütayhalı'nın tekrar ekranlara dönmesine tepki gösteren MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı “Ömür boyu peşindeyim” ifadelerini kullandı.

YARGILANMAYA DEVAM EDİYOR

Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü. Kütahyalı'nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi kamuoyundan tepki gördü. Tepki gösterenler arasında aynı zamanda Boşnak olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da yer aldı.

Kütahyalı’nın geri dönüşünün ardındaçıklama yayınlayan MHP’li Saffet Sancaklı ise “Sırpların işlediği vahşi katliamların acı hatırasını hatırlatırcasına, Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret, şeytana peşkeş çektiği ağzından dökülen pisliklerdir” ifadelerini kullandı.

“İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum”diyen Sancaklı, “Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN İZİN VERDİ' İDDİASI

Medyaradar'ın aktardığı habere göre Kütahyalı'nın ekrana dönmesine karşı başta Boşnak dernekleri olmak üzere halktan yoğun tepkiler gelse de kanal yönetimi gereken "izni" bizzat AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan aldığı öne sürüldü.

Erdoğan'dan "onay" için yapılan çalışmalarda Kütahyalı'nın eşi Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın da etkili olduğu iddialar arasında. Alçı'nın dönüş için "Beyefendi müsaade etti" dediği öne sürülüyor. Buna göre Kütahyalı 18 Ağustos Pazar günü Beyaz TV ekranlarında olacak.