birgün

-3° AÇIK

MEDYA 04.12.2020 15:53

“Rasim Ozan Kütahyalı, Osman Gökçek’e ‘Param yok, açım’ diye ağladı”

Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Boşnaklara yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV’nin patronu Osman Gökçek’e “Param yok, açım” diye ağladığını söyledi.

“Rasim Ozan Kütahyalı, Osman Gökçek’e ‘Param yok, açım’ diye ağladı”

Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Boşnaklara yönelik sözleri nedeniyle kamuoyunun tepkisini çeken ve ekrandaki işine son verilen yandaş isim Rasim Ozan Kütahyalı ile ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu.

Veryansın TV YouTube kanalına konuk olan Erdoğan Erden, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV'nin patronu ve Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek'e işe geri dönmek için yalvardığını söyledi. Erden “Kütahyalı Osman Gökçek'e ağladı. Param yok, pulum yok, açım, iş bulamıyorum. Televizyonlara tekrar dönmek istiyorum dedi” ifadelerini kullandı.

GERİ GELMİŞ SONRA YİNE KOVULMUŞTU

Beyaz TV'de futbol yorumculuğu yapan Rasim Ozan Kütahyalı, Boşnaklara hakaret edince tepkiler üzerine görevine son verilmişti.

Kütahyalı birkaç ay sonra kanala yeniden geri döndü ve ekranlara çıktı. Boşnakların kendisine yönelik tepkisini dindirmek isteyen Kütahyalı, ekranda, “Ben, Aliya İzzetbegoviç hayranı bir insanım. Ben Boşnak kardeşlerimden tekrar tekrar özür diliyorum” dese de istediğini elde edemedi.

Boşnaklar, ‘hiçbir yerde görmek istemediklerini’ kaydederek, Kütahyalı’yı ve Beyaz TV yönetimini protesto etti. Tepkiler üzerine Kütahyalı kanaldan yine kovuldu. Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, MHP’nin Boşnak kökenli milletvekili Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşları ile görüşme yaptığını belirterek, “Yarın akşam itibarıyla Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de yer almayacaktır” dedi.

Kütahyalı’nın “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılandığı dava ise devam ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız