birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 10.05.2021 14:39

Rauf Denktaş'a yakın isimden TRT'ye: Geri zekalı mısınız?

Rauf Denktaş'a yakın isimden TRT'ye: Geri zekalı mısınız?

TRT'nin yeni dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ta yayınlanan bir sahnede EOKA üyesi Nikos Sampson'ın Kuzey Kıbrıs'ın ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın başına silah dayaması tepkilere neden oldu. Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail yaptığı paylaşıma “Geri zekalı mısınız?” notunu düştü.

Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, sosyal medyada şunları yazdı:

"Geri zekalı mısınız? Sampson kim ki Denktaş'ın kafasına silah dayayacak. Utanmadan bir de 'Gerçek bir varoluş hikayesi' diyorsunuz! Devlet galası bu saçmalıklar için miydi? Bu dizi varoluş mücadelemizi değil, insanları arkadan vuran sivilleri katleden eli kanlı katil Sampson'u aklama ve kahraman yapmak için mi yapıldı? Korkak katil bir yığın yalanla davası için korkmadan mücadele eden liderimiz Denktaş'ı silahla kaçıran bir kahraman olarak gösteriliyor."

rauf-denktas-a-yakin-isimden-trt-ye-geri-zekali-misiniz-874250-1.

TRT'nin Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi kanal tarafından "Paramparça olan hayatlar ve bir varoluş mücadelesi..." ifadeleriyle tanıtılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol