birgün

8° AÇIK

SPOR 25.03.2020 08:39

Reina: 70 metrekare evde iki çocukla yaşayan insanlar için endişeliyim

Aston Villa'nın kalecesi Pepe Reina, uygun şartlara sahip olmayan insanlar için endişelendiğini söyledi

Reina: 70 metrekare evde iki çocukla yaşayan insanlar için endişeliyim

Yeni tip Koronavirüs'e yakalandığından şüphelenen ancak test yaptıramadığı için sosyal izolasyon uygulayan Aston Villa'nın kalecisi Pepe Reina, kendisini şanslı hissetiğini ama uygun şartlara sahip olmayan insanlar için endişelendiğini söyledi

Koronavirüs testi yaptırmak istediğini ancak talebinin kabul edilmediğini söyleyen Reina şunları söyledi: "Burada gerçekten çok kötü hissetmiyorsanız test yapmıyorlar. Ben hastalığın semptomlarına sahip olduğunu düşünüyorum. Benimle yaşayanlardan bu sebeple kaçtım."

'FUTBOL ÖNCELİĞİNİ KAYBETTİ'

Sosyal izolasyon uygulayan Aston Villa kalecisi aynı zamanda kendisini şanslı gördüğünü ve uygun şartlara sahip olmayan insanlar için endişelendiğini söyledi.

Reina bu konu hakkında; "Biz büyük evlerde yaşayan ve büyük bahçelere sahip insanlarız. Asıl 70 metrekare evde iki çocukla yaşayan insanlar için endişeliyim" dedi.

Fanatik'in haberine göre, 37 yaşındaki kaleci ayrıca futbolun içinde bulunduğu durum için; "Futbol önceliğini kaybetti. Bu sezon bir daha sahaya çıkar mıyız emin değilim. Kapalı kapılar ardında oynamak bana hiç mantıklı gelmiyor. Tabii ki ekonomik kaygılar olduğunun farkındayım ancak bu her sektör için geçerli." dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız