birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 14.09.2020 12:59

Rektörlükten belediye başkanının kızına sipariş kadro

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne bağlı Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesi'ne, personel alımı için 'adrese teslim' ilan açıldı. Kriterleri karşılayan ve başvurusu kabul edilen tek kişi ise Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'ın kızı oldu.

Rektörlükten belediye başkanının kızına sipariş kadro


BERKAY SAĞOL

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kişiye özel ilanlara ilişkin cezai yaptırım uyarısına karşın üniversiteler, belirli bir adayı işaret eden kadro şartları belirlemeye devam ediyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne bağlı Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesi'ne, 4/B sözleşmeli sağlık personeli alımı için 10 Ağustos tarihinde duyuru yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruda, iki tane fizyoterapist alınacağı belirtildi. Aranan şartlar ise 'adrese teslim' ilan olduğuna dair dikkat çekti.

Açılan fizyoterapist ilanına başvuru için gerekli şartları taşıyan, başvuran ve başvurusu kabul edilen tek kişi, Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'ın kızı Z.A. oldu. İşe kabul edilen Z.A'nın KPSS puanının ise 61,3 olduğu öğrenildi.

Açılan fizyoterapist ilanında yer alan kriterler şöyle;

- Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak..
- Fizyoterapi alanında en az bir yıl deneyimli olduğunu belgelemek. Manuel Lenf Drenaj Ve Ölçü Alma Teknikleri kursunu aldığını belgelemek.
- Kas hastalıkları, sorunları ve çözümlerine ilişkin katılım belgesine sahip olmak.
- Uzay Terapi Sistemi gelişim kursu sertifikasına sahip olmak.
- Omuz,dirsek, el ve servikal omurga ile yaralanmalarda uygulamalı pratik ve klinik anatomi kursunu aldığını belgelemek..
- Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye’de Adölesan Skolyoz Prevalans Araştırması katılım belgesine sahip olmak.

rektorlukten-belediye-baskaninin-kizina-siparis-kadro-780611-1.

MAZBATA SEÇİMDE İKİNCİ OLAN AKMAN'A VERİLMİŞTİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden uzaklaştırılan adaylara seçilse de mazbata verilmeyeceğini açıklamıştı. YSK'nın kararının ardından, KHK ile Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı görevinden ihraç edilen Van'n Tuşba ilçesinde HDP'li Belediye Başkan adayı Yılmaz Berki'nin yerine yarışı ikinci sırada tamamlayan AKP’li Salih Akman'a mazbata verilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız