birgün

21° AZ BULUTLU

Renault bölge başkanından grev tehdidi: Planlarımızı gözden geçiririz

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.05.2015 15:19
Renault bölge başkanından grev tehdidi: Planlarımızı gözden geçiririz
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz hafta Bursa'daki Renault fabrikasında başlayan üretimi durdurma eylemi yayılarak devam ederken, Renault Avrasya Bölge Başkanı Jean Christophe Kugler, AKP hükümetinin dem vurduğu yatırımcı güvenine işaret etti. Kugler, "Uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz" dedi.

Türkiye'ye bir tehdit olması açısından bu konunun önemli olduğunu öne süren Kugler, tipik 'işveren' cümleleri kurarak, bir ülkeye yatırım için olmazsa olmazların istikrar, sosyal barış ve yüksek potansiyel olduğunu savundu.

Kugler, Biz Türkiye'ye çok fazla yatırımla ve taahhütle bağlanmış durumdayız ve hep uzun süreli bir operasyon düşünüyoruz. Ama bu mesele sadece Bursa tesisi için değil Türkiye için bir risk aslında. Türkiye'deki tedarikçiler, yurt dışına tedarik edemezse burada bir risk ortaya çıkar. Bu konu, tedarikçi tabanımıza güvenerek ilerleyebilmemiz açısından bir problem teşkil ediyor. Böyle bir durum devam ederse, uzun vadeli yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz. Çünkü bu bir tehdit; istikrar ortamını ve sosyal barışı değiştiren bir durum" dedi.

Direnen işçilere savcılıktan tebligat: İşyerini zarara uğrattınız

11 soruda Renault direnişi: Onlar ne istiyor, patron ne diyor?

98 direnişine katılan eski Renault işçisi anlatıyor: Bu defa farklı

Grev, sarı sendikayı 'bozdu': Kağıt oynayıp, çekirdek çitliyorlar

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol