birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.01.2020 19:35

Renault yönetiminden, iş bırakma eylemi yapan işçilere tehdit

Renault yönetiminden, iş bırakma eylemi yapan işçilere tehdit

Türk Metal’in çağrısıyla önceki gün yapılan bir saatlik iş bırakma eylemi sonrasında, Oyak Renault yönetimi, işçileri tehdit eden mesaj yayınladı.

Evrensel'de yer alan habere göre İnsan Kaynakları Direktörlüğü imzasıyla yayınlanan mesajda, “Fabrikamızda 22 Ocak 2020 tarihinde 15.30 ile 16.30 saatleri arasında Türk Metal sendikasının çağrısıyla bazı çalışanlarımız ülkemizdeki sendikal hakları düzenleyen yasa ve yönetmeliklere aykırı, iş barışını zedeleyecek şekilde eylemlerde bulunmuştur... Bu tür eylemlerin kabulü mümkün değildir. Çalışma ortamını etkileyen bu tür eylemler karşısında, yasaların bize vermiş olduğu haklar ve yetkiler çerçevesinde gerekli aksiyonları alacağımızı bildirmek isteriz” dendi.

Mesajı Metal İşçilerinin Sesi facebook sitesinden duyuran işçiler, “Açlık ve sefalet dayatmaları devam ederse iş barışı o zaman bozulacak” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız