birgün

18° AÇIK

Resmi Gazete'de yayımlandı: Erdoğan'dan onlarca yeni atama

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla 126 general ve amiralin ataması gerçekleşti. Ayrıca Hatay, Konya, Samsun, Tokat, Kırıkkale ve Malatya'ya yeni il milli eğitim müdürleri atandı.

GÜNCEL 19.08.2022 06:50
Resmi Gazete'de yayımlandı: Erdoğan'dan onlarca yeni atama Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Kara, Deniz ve Hava kuvvet komutanlıklarına bağlı 126 general ve amiralin yeni görevlere atanması kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan 72 generalin yeni görevlere ataması yapıldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 24 amiral, Hava Kuvvetleri Komutanlığında ise 30 generalin görev yerleri ve pozisyonları değişti.

ERDOĞAN 2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALDI

Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan görevden alınarak yerine Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Düzce Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Murat Ağar, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ahmet Özdemir atandı.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi de görevden alındı. Yerine Hayati Telefoncu, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ise Hatice Özdemir getirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıResmi Gazete'de yayımlanan atama kararları

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun