birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Resmi Gazete'nin internet sayfasında erişim sorunu

Resmi Gazete'nin internet sayfası 'çalışma yapıldığı' için erişime kapatıldı. Sayfadaki sorun akıllara Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın "Bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum," ifadelerini getirdi. Gazetenin geç saatlerde yayımlanan 20 Kasım 2021 tarihli sayısında kabine değişikliği ya da Merkez Bankası Başkanıyla ilgili bir karar yer almadı.

GÜNCEL 20.11.2021 00:16
Resmi Gazete'nin internet sayfasında erişim sorunu
Abone Ol google-news

Resmi Gazete'nin internet sayfası https://www.resmigazete.gov.tr/ adresine gece yarısından itibaren erişim sağlanamadı.

Web sitesinde "Sayfada Çalışma Yapılmaktadır" ibarelerinin yer aldığı görüldü.

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; “Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazeteyi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir. Olduğu zamanda Türk lirasının üzerinde nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz” demişti. Yılmaz'ın açıklaması "Merkez Bankası Başkanının ya da Hazine ve Maliye Bakanının değişebileceği" ihtimallerini akıllara getirmiş, Yılmaz ise "Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım" demişti.

01.11 dolaylarında ise siteye kısmen erişim sağlanabildi.

Resmi Gazete'nin 20 Kasım 2021 tarihli nüshasında atama kararları da yayımlandı. Nüshada kabine değişikliği ya da TCMB Başkanıyla ilgili bir karar yer almadı.

Atama kararıyla Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Türkiye Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer, bu görevlerinden alındı.

UNESCO Türkiye Daimi Temsilciliği görevine da Prof. Dr. Gülnur Aybet atandı.

Bu atama kararları şöyle:

resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946057-1.resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946058-1.resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946059-1.resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946060-1.resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946061-1.resmi-gazete-nin-internet-sayfasinda-erisim-sorunu-946062-1.

AKŞENER'DEN TEPKİ

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Resmi Gazete'ye erişim sorunu nedeniyle tepkisini gösterdi.

Akşener sosyal medya hesabından “Gündüz huzur yok, gece huzur yok. Yazık değil mi bu güzel ülkeye? Günah değil mi bu cefakar millete?” diye sordu. “Ama kimse üzülmesin. Asla pes etmek yok” diyen Akşener, “Bu günler elbette geçecek. O sandık elbet gelecek, ve Türkiye İYİ olacak” ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Resmi Gazete’nin ekran görüntüsünü paylaşarak, “Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol