birgün

6° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 29.01.2020 23:27

Ressam Ebru Tamer’in çalışmaları yoğun ilgi görüyor

Ressam Ebru Tamer’in çalışmaları yoğun ilgi görüyor

Meral Danyıldız

Ressam Ebru Tamer, Divriği Kültür Derneği Mehmet Atay Sanat Galerisi’nde resimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Karikatürist Mehmet Çağçağ’ın yeni bir fırça darbesi diye nitelediği Tamer’in resimleri sanatseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Tamer, çocukluğundan beri resim yaptığını belirterek şunları kaydetti: “Üniversite eğitimimi felsefe okuyarak tamamlarken oyunculuk ve resim de hep hayatımdaydı. Mezun olduktan sonra da oyunculukla ilgili ilerlemeye karar vermişken, rol beklemek yerine ikinci yeteneğime sarılmaya karar verdim. Daha sonrasında geçmişten beri yapageldiğim bazı fırça darbeleri şekillenmeye başladı.”

Sergi 2 Şubat’a kadar devam edecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız