birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 28.05.2020 07:15

Restorasyon, Erdoğan’ın arkadaşından

Restorasyon, Erdoğan’ın arkadaşından

İSMAİL ARI

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salgın hastanesi olarak kullanılacağını açıkladığı 128 yıl önce 2’nci Abdülhamit döneminde inşa edilen Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi’nin restorasyonu “tanıdık bir isme” emanet edildi.

Tarihi hastane binasının restorasyonunun Erdoğan'ın imam hatip lisesinden arkadaşı olan Hasan Gürsoy'a ait Gürsoy Grup Şirketi tarafından yapıldığı öğrenildi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un babası Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş’un adının verildiği açıklanan hastane 31 Mayıs'ta açılacak. Ahlat Köşkü de Hasan Gürsoy'un şirketi tarafından inşa ediliyor.

ÇAMLICA CAMİİ’Nİ YAPAN ŞİRKET

Gürsoy Grup, Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü, Süleymaniye Cami, Galatasaray Üniversitesi, Arkeoloji Müzesi ve Topkapı Sarayı'nın restorasyon işlerini de yaptı. Ayrıca, Çamlıca Camii inşaatını da üstlenen Gürsoy Grup, Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından kullanılan Okçular Tekkesi’nin restorasyonunu da yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız