birgün

20° AÇIK

Reuters: Libya'da Türkiye'ye ait gemiye el konuldu

Reuters haber ajansı, Libya Ulusal Ordusu’nun Misrata limanına giden Jamaika bayraklı bir Türk gemisine el koyduğunu duyurdu.

GÜNCEL 08.12.2020 00:43
Reuters: Libya'da Türkiye'ye ait gemiye el konuldu
Abone Ol google-news

Libya'da General Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Misrata Limanı’na giden Jamaika bayraklı bir Türk gemisine el koyduklarını duyurdu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, ticari kargo gemisi Mabrouka’nın Derna Limanı yakınlarında durdurulduğunu açıkladı.

Mismari, gemide 9’u Türkiye vatandaşı olmak üzere 17 mürettebatın bulunduğunu söylerken, konteynerlerin henüz kontrol edilmediğini belirtti.

Konuya ilişikin Türkiye’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol